[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Przy okazji Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze będziemy mieli bieg na dystansie 5 km i po raz kolejny będzie to jednocześnie memoriał Piotra Schmidla – zmarłego kilka lat temu pracownika cieplickiego uzdrowiska, pasjonata gór, sportu i biegania. Idea takiego upamiętnienia kolegi pojawiła się wśród współpracowników i przyjaciół z Uzdrowiska Cieplice, które zresztą co roku jest licznie w jeleniogórskich zawodach reprezentowane.

Przyjaciele i rodzina licznie startują w biegu ku pamięci Piotra.

Piotr urodził się w 1971 roku, w Uzdrowisku Cieplice pracował od roku 2009. Dał się poznać jako osoba o wielkim sercu – zawsze gotowy do pomocy, opiekuńczy, troskliwy, przyjacielski. Swoją postawą zjednywał sobie każdego – nie sposób było go nie lubić.

Angażował się w akcje charytatywne. Piotr był aktywnym sportowcem i działaczem sportowym. Kochał góry, wycieczki piesze i rowerowe. Jego życie prywatne jak i zawodowe było przepełnione rzetelnością, sumiennością i pełne zaangażowania w realizację codziennych zadań.

Memoriałowy bieg odbędzie się na dystansie 5 km spod zajezdni MZK w Jeleniej Górze do Cieplic. Będzie jednym z dwóch biegów IV Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”312″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]