Łączymy Biegi !

Loteria charytatywna- kupujcie LOSY !
8 listopada 2019

W związku z niepewną sytuacją co do rozwoju epidemii COVID-19, wspólnie z Urzędem Miasta Jelenia Góra, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu VIII Półmaratonu Jeleniogórskiego oraz Jeleniogórskiej Dziesiątki na kolejny, nowy, bezpieczniejszy termin, który wydaje się też bardziej atrakcyjny dla startujących.

Zdecydowaliśmy zatem, że połączymy Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórską Dziesiątkę ze Świętem Niepodległości w Jeleniej Górze.  Oba biegi odbędą się w niedzielę, 8 listopada – tak aby nie kolidowały z oficjalnymi uroczystościami, z innymi świątecznymi biegami w Polsce i na Dolnym Śląsku, rozgrywanymi 11 listopada.

Dodatkowy atut tego terminu to mniej biegów wokół, bo większość odwołanych imprez z wiosny, organizatorzy przenosili zwykle na wrzesień i październik, szczelnie zapełniając jesienny biegowy kalendarz. My chcemy z tego ścisku uciec i pobiec w listopadzie, wciąż korzystając z uroków jesieni i wypatrując z trasy pierwszego śniegu w Karkonoszach.

Półmaraton Jeleniogórski oraz 10-tka zostaną  rozegrane na tradycyjnej trasie i jednej dużej pętli „z widokiem na góry”. Oba biegi będą miały charakter patriotyczny, a start i meta będą zlokalizowane w Cieplicach na Placu Piastowskim.

Pracujemy jeszcze nad możliwością zorganizowania kolejnego Memoriału Piotra Schmidla, czyli biegu na dystansie 5 km, który od lat towarzyszył naszemu listopadowemu Biegowi Niepodległości.

Wszystkie zgłoszenia do Półmaratonu oraz Jeleniogórskiej Dziesiątki pozostają aktualne i zostają przeniesione na nowy termin. 

Zapisy, regulamin oraz wszystkie inne potrzebne informacje (także o ew. reżimie sanitarnym dotyczącym startu, podziału na sektory startowe itd.) będą pojawiały się na stronie www.

Mamy nadzieję, że nasz pomysł Wam się spodoba i że wszystkie nasze i wasze plany się powiodą. Trzymajmy kciuki! i Do zobaczenia.