Dołącz do stworzenia tego wyjątkowego nastroju, w ten wyjątkowy Dzień dla Polaków.

Pamiątkowa czapka biegowa jesienna.
6 września 2017
III. Memoriał Piotra Schmidla – bieg na 5km.
20 października 2017

DSC_6479

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze to już kilkuletnia sportowa tradycja. Co roku, 11 listopada o godz. 11:00 ruszamy na biegową trasę, uczcić narodowe święto, bawiąc się i rywalizując w sportowych zawodach, w których – oprócz wyniku – liczy się sam udział. Jeleniogórski Bieg Niepodległości ma coraz więcej fanów i każdego roku coraz więcej zawodniczek i zawodników pragnie w nim wystartować.

Jest coś wyjątkowego i magicznego w przemierzaniu pustych, przystrojonych biało – czerwonymi barwami ulic Jeleniej Góry. Wszystko to dzieje się już w jesiennej, listopadowej aurze, która często staje się przeciwnikiem biegowych treningów i startów. Ale nie tym razem! Choćby lało i wiało, a temperatura była bliska zera – zawsze tłumy biegaczy stają na starcie tego wyjątkowego biegu.Zawsze też w sportowych strojach dominuje biel i czerwień – zawodnicy dbają o narodowe barwy i sami dodają imprezie patriotycznego charakteru. Wszystko to odbywa się również przy dźwiękach wojskowych i patriotycznych melodii, marszów i pieśni.

Atmosfera oczywiście nie tworzy się sama – tu jej autorami są po prostu biegacze. Nastrój jest wyjątkowy – podniosły, patriotyczny i świąteczny, ale jednocześnie radosny i spontaniczny. To najlepsza wizytówka Biegu Niepodległości w Jeleniej Górze.

Nasz bieg to dowód na to, że państwowe, narodowe, ważne dla Polaków święto można celebrować z uśmiechem i na sportowo. Nikt w ferworze sportowej walki i przedstartowej gorączki nie zapomina o wyjątkowości tej daty i charakterze biegu, a to przecież jeden z ważnych elementów obchodów Święta Niepodległości w Jeleniej Górze.

W tym przypadku data i okazja są chyba ważniejsze niż wynik i czas, choć oczywiście szybka trasa w sam nadaje się do bicia życiówek i może niektórym sprawić miłą niespodziankę – w sam raz na koniec sezonu.

Warto poczuć tę wyjątkową atmosferę nie tylko oklaskując biało – czerwonych biegaczy, ale stając na starcie i biegnąc w samym środku świątecznego biegowego tłumu.

Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze niezmiennie 11 listopada o 11:00.  Zapraszamy – dołącz do stworzenia tego wyjątkowego nastroju, w ten wyjątkowy Dzień dla Polaków.

DSC_9557