IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze. Wesoło i patriotycznie.

III. Memoriał Piotra Schmidla – bieg na 5km.
20 października 2017
UTRUDNIENIA W RUCHU.
8 listopada 2017

Listopadowe bieganie podczas Dnia Niepodległości to doskonała okazja aby pokazać, że sport idealnie pasuje do celebrowania takich okazji, a bieganie w szczególności. Podniosła atmosfera i ulice oraz domy przystrojone w narodowe barwy idealnie się komponują z radosnym tłumem biegaczy, którzy również nie zapominają o biało – czerwonych dodatkach do sportowej garderoby, a w biegnącym tłumie często powiewają flagi i na wietrze unoszą się białe i czerwone balony. Tak było do tej pory zawsze i tak właśnie wygląda jeleniogórski Bieg Niepodległości, będący już po prostu oficjalnym elementem miejskich uroczystości. O popularności tego biegu niech zaświadczy fakt, że miejsca na liście startowej rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a organizatorzy znów musieli zwiększać limit zapisywanych osób. To też, swojego rodzaju symboliczne, zakończenie biegowego sezonu, a wielu zawodników, którzy pobiegną 11.11 w Jeleniej Górze przez ostatnie miesiące ścigało się w biegowym cyklu Runner’s World Super Bieg. Bieg Niepodległości to, dla organizatorów, ale pewnie też zawodników, swoista wisienka na torcie i pożegnanie z sezonem 2017, bo RWSB wróci przecież wiosną 2018.

DSC_1135

Tradycyjnie mamy na Biegu Niepodległości dwa dystanse: bieg główny i atestowane 10 km oraz 5 km czyli kolejny Memoriał Piotra Schmidla – pracownika cieplickiego uzdrowiska, pasjonata sportu, gór i biegania.

Start „dychy” na Placu Ratuszowym, start „piątki” z ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK). Oba biegi startują o godzinie 11:00. 11.11.2017, godz. 11:00 – tego nie można przegapić! Meta oczywiście usytowana będzie w Cieplicach na Placu Piastowskim, a ostatni kilometr trasy to przepiękne jesienne alejki Parku Zdrojowego. Działać będzie Miasteczko Zdrowia zorganizowane przez Uzdrowisko Cieplice, na zawodników czekać będzie ciepły posiłek, a dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok. godziny 13:00.

Baza biegu i biuro zawodów również czekają na Placu Piastowskim. Wydawanie numerów i pakietów startowych (w pakiecie m.in. biało – czerwona czapka biegowa, w sam raz na jesienne i zimowe chłody) już w piątek w godz. 17:00 – 19:00. W sobotę biuro biegu zaczyna pracę o godz. 8:00.

DSC_6346

Darmowe autobusy MZK startują z przystanku „Apteka pod Koroną” na ul. Wolności 265 i to one 11 listopada rozwiozą uczestników na oba starty. Powrót do Cieplic – ulicami Jeleniej Góry – już tylko na własnych nogach!

To już IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze. Niesamowitą atmosferę tego biegu tworzą przede wszystkim biegacze, ale również kibice, spacerowicze i turyści, których tego wyjątkowego dnia nie brakuje. Razem mamy szansę spędzić kolejny wspaniały świąteczny dzień, a potem mile go wspominać. Niech więc znów będzie patriotycznie, wesoło i sportowo!